Nerezové zábradlí do lodžie bytového domu



Chystáte se zrenovovat zábradlí ve vaší lodžii a nemáte prozatím jasno, z jakého materiálu jej nechat zhotovit? V bytových domech to bývá nejčastěji běžná konstrukční ocel, svařovaná do různých tvarů, a opatřená nátěrem, ovšem existují i jiné možnosti, například ocel nerezová.

Koroze – jestliže ponecháte zábradlí z uhlíkové konstrukční oceli napospas povětrnostním vlivům, a nebude opatřeno žádným nátěrem, je docela pravděpodobné, že za pár let se začnou některé jeho části rozpadat, a výrobek se stane nebezpečným. Nerezová ocel nebude korodovat za žádných okolností, a rozhodně není nutné ji natírat.

Údržba – jediné, co bude zapotřebí provést s nerezovým zábradlím, je jeho občasné čištění od prachu a dalších nečistot. Vystačíte si tu s kbelíkem plným vody a běžným saponátem. Pomocí hadříku a smetáčku docílíte požadovaného vzhledu a o nic víc se pak již nestaráte.

zábradlí na dešti

Životnost – životnost nerezového zábradlí Kmkdesign je téměř neomezená, s výjimkou některých vad materiálu, například ohledně tzv. pasivní oxidační vrstvy. Tyto výrobky většinou přežívají jak jejich tvůrce, tak i vlastníky. Zatímco všechno ostatní kolem vás se rozpadne, zejména dřevo, papír a uhlíková ocel, ta nerezová se stane téměř nesmrtelnou.

nerezové zábradlí

Pevnost – někteří z vás se mohou domnívat, že anticorro je sice nekorodující materiál, ale to se projeví na jeho pevnosti. Mají za to, že je spíše měkký, více tvárný, a že se nehodí pro konstrukční spoje, jako klasická korodující ocel. Tak tomu ale není, pevnost materiálu a svárů je (nejen) pro výstavbu zábradlí dostatečná. Nemusíte se obávat o zábradlí opřít, neprolomí se pod vámi.

Vzhled – výrobky z nerezové oceli sice působí poněkud chladně a jsou šedavě zbarvené, ale stále jde o nejoblíbenější a vzhledově nejatraktivnější materiál pro výstavbu zábradlí v interiéru i mimo objekty zvenčí.