Jde to i bez chlóru


Likvidace nepřátelských mikroorganismů v bazénové vodě byl měl být vás prvořadý úkol, alespoň tedy pokud si chcete alespoň jednou za čas zaplavat. Tyto mikroorganismy se množí raketovým tempem a jsou daleko nebezpečnější, než se vám může zdát. Mohou vyvolat nejen vyrážku, ale také poškodit váš zažívací trakt, což už rozhodně není žádná legrace. Proto byste měli používat dezinfekční přípravky. Standardně se k tomuto účelu využívá chlór, ale pokud vám smrdí nebo jste na něj citliví, můžete vyzkoušet i jiné typy dezinfekcí .
obličej dítěte

1. Kyslíkové přípravky – většina majitelů, kteří jsou alergičtí na chlór nebo mají kožní vyrážku, které se s touto dezinfekcí nepříliš dobře snáší, využívá místo toho preparáty na bázi kyslíku. Ty mají prakticky stejnou účinnost, ale musí se použít ve větším množstvím, což mírně zvyšuje náklady. Nejedná se však o nic přehnaného.

2. Solný roztok – mořská sůl v kombinaci se solonizační jednotkou také dokáže vodu v bazénu dostatečně efektivně vydezinfikovat. Navíc rozpuštěná sůl je vhodná k léčbě mnoha dermatologických onemocnění v podobě ekzémů nebo psoriáz. Velkou nepříjemností však může být cena. Ne, že by samotná sůl byla kdovíjak drahá, ale solonizační jednotky nepatří mezi nejlevnější bazénové doplňky. V případě, že se přeci jen rozhodnete pro tento druh čištění vody, budete určitě spokojeni. Vyšší vstupní investice vás určitě dlouho mrzet nebude.
skok nad mobilem

3. UV paprsky – jde o poměrně novou metodu. Pomocí UV lamp se běžně dezinfikuje voda například v akváriích a světe div se, jde to i v bazénu. Účinnost však stále není jednoznačná. Navíc se jedná asi o nejdražší systém dezinfekce, jelikož jak samotný UV zářič, tak i jeho spotřeba vás vyjdou na opravdu slušné peníze. Máte-li jich však dost a nevadí vám vyšší výdaje za čistou vodu, můžete klidně ultrafialové paprsky vyzkoušet.