Mě jako dítě sport nikdy nelákal, protože jsem vněm viděla jen obrovskou dřinu, tréninky, tvrdost trenérův a vytíženost sportovců. Ale teď jako dospěla to vnímám úplně jinak, a dokonce si od sportovců beru často krát příklad v rámci jich vytrvalosti, cílevědomosti, zvládaní překážkou, úspěchu ale také nastaveni mysle.
O tom se totiž nikdy předtím nehovořilo. Jako si nastavit mysl. resp. možno se aj hovořilo ale jen ve skutečně úzkých kruzích lidi, který byli zainteresovaní.
Jak fungují úspěšní?
Jednou jsem spatřila dokument jako se Cristiano Ronaldo připravuje na zapas den předtím a par hodin před nim. Bolo to dost zajímavé sledovat, protože o Cristianovi je známe, že se nestravuje nijak jinak jako jen zdravě a spolupracuje také z nutriční společnosti Herbalife, s kterou se společně podělal na výrobě aj úspěšného izotonického nápoj CR7 a je známy také svým disciplinovaným životným stylem.
Zajímavé na tom dokumentu bylo, že den před zápasem spal sám v posteli, aby si nastavil mysl na nadcházející zapas. Pak ukazovali jako přebíhá jeho čas před zápasem. Okrem toho že měl k dispozici len kvalitní stravu, v dokumente bylo vidno že měl na uších sluchátka a v nich poslouchal rep, který ho měl vyburcovat k výkonu. V dokumente také hovořili, že tuto hudbu poslouchá vždy 2 hodiny před zápasem, aby byl co nejlepší a nejvýkonnější.
Samotní trénink doplnění silou mysle.
No každopádně myslím si, že samotni sportovci nám mají co povědět o nastaveni mysle před soutěží a v průběhu tréninku, protože zřejmě ani jim se nechce vždy trénovat a vstávat skoro ráno. A zkuste si představit jednotlivě druhy sportů, že asi nebude jen o fyzických trénincích, ale také o soustředěni a zaměření mysle Jen když jedů sportovci na zápas a pokřikují tam na nich fanoušci, či při Triatlone, fotbalu, hokejů, běhu a tak dále, a začali by se na ně soustředit okamžitě by jich to rozházelo. Proto tréninky a myšleni jsou zaklad při sportu. V dnešní literatuře se už o tom píše konečně mnohém více jak kdysi, a i samotní trenéři jsou naklonění i tomu, že trénovat třeba dvě oblasti. Tu fyzickou a také tu psychickou a ti co jsou ještě dále do toho dají také vášeň a pak se rodí hvězdy jako je Petr Sagan, Cristiano Ronaldo, Anastasia Kuzminova, Jaromír Jágr, David Beckham a tak dále.
A tak když se vrátím do svého života a představím si sebe, jak jsem proste nerada sportovala, vybaví se mi jen jedna jediná věc proč. A to že jsem nevěděla pracovat so svojí hlavou. Nedokázala sem se soustředit na to co chci, zaměřit pozornost, využít silu myšlenky a soustředěni. A to nechci říct, že by se mě mohla být sportovní hvězda, protože to není má vášeň, ale jenom, že jsem mohla daleko dřív využívat benefity sportovaní a zaměření mysle.