Žádný bazén se neobejde bez příslušenství, jinak by se v něm nedalo koupat bezpečně a hlavně komfortně. O čistotu vody se stará filtrační okruh a chemické přípravky, pokud tedy zrovna nemáte k dispozici nádrž, o jejíž čistotu se stará vodní plankton a vodní rostliny.
Menší bazény na zahradách, využívané v teplém období roku, se bez filtrace prakticky neobejdou a ta je vždy součástí technické šachty nebo prostoru, kam je nutné přivést pitnou vodu trubkovými rozvody. V dnešní době se k tomu používá materiál PPR, tedy technický polypropylen, který úspěšně nahradil kovové trubky a armatury, využívané v minulosti. Polypropylen má mnoho kladných vlastností a tak, ať již potřebujete trubky, kolena, přechodky, šroubení, mufny, rozvodnice, zátky, nebo třeba PPR kříž 32 mm https://www.chlorito.cz/ppr-kriz-32-mm, vždy se jedná o stejný druh plastické hmoty.
PPR je lehký – kovové materiály pro rozvádění vody jsou mnohem těžší, to také vyžaduje vyšší nároky na nosnost podkladu. Hmotnost ocelových konstrukcí hraje významnou roli všude, kde to může narušit i statiku objektu nebo jeho částí.
Nekoroduje – s polypropylenem neřešíte korozi, což je zvláště u bazénů poměrně důležitá vlastnost. Jednak se tím nekontaminuje voda a pak je životnost PPR materiálu mnohem vyšší, než u pozinkované oceli.
Neublíží vám – polypropylen je jeden z mála plastů, s nímž se setkáte ve zdravotnictví, v zemědělství a v potravinářském průmyslu. Vyrábí se z něj i obaly na potraviny, kuchyňské nádobí a hračky pro děti. Je tedy vhodný i pro přenos pitné vody, kterou nekontaminuje žádnými toxickými látkami.
Jednoduše se s ním pracuje – pokud se nechcete svěřit instalatérům a rádi byste s PPR materiálem pracovali sami, není to problém, neboť se mnohem snáze opracovává a spojuje. Lépe se řeže a namísto závitů a česání se vytváří tavné spoje. Musíte mít ovšem k tomu patřičné speciální vybavení.